Pismo Święte naucza, że czystą i nieskalaną pobożnością przed Bogiem i Ojcem jest to: nieść pomoc sierotom i wdowom w ich niedoli i zachowywać siebie nie splamionym przez świat (Jk. 1:27). Wiele rodzin naszej społeczności bardzo aktywnie wspiera program adopcji na odległość, współpracując z wieloma organizacjami dobroczynnymi. Jedną z nich jest New Life Mission (NLM) założona w sierpniu 1978 r., prowadząca pracę misyjną oraz działalność dobroczynną o zakresie globalnym.

Praca NLM zapoczątkowana została w Kenii budową domu opieki dla dzieci, które przebywały w więzieniu wraz ze swoimi skazanymi matkami. Dzieci te żyły w niewyobrażalnych warunkach. Dało to początek szeroko prowadzonej działalności dobroczynnej, poprzez którą NLM zdołało dotrzeć z pomocą nie tylko do Afryki, ale także Europy Wschodniej oraz Ameryki Południowej. Na przestrzeni lat Misja dostarczyła tysiące ton wszelkiego rodzaju dóbr materialnych dla ubogich rodzin oraz szpitali w kilku wschodnioeuropejskich krajach. Budowała i odnawiała domy dziecka, zakładała przedszkola, szkoły podstawowe oraz szkoły średnie w Kenii. NLM od lat wspiera w Kenii pracę Centrum opiekującego się dziećmi z ulicy oraz wdowami, realizując potężny program wsparcia dla najbiedniejszych ludzi żyjących w slumsach w Nairobi. NLM wspiera także program wiercenia studni w Kenii oraz wspomaga sierocińce w Ameryce Południowej i we Wschodniej Europie. Działalność NLM realizowana jest przy bliskiej współpracy z lokalnymi społecznościami oraz władzami.


Programy wsparcia

NLM proponuje kilka programów wspierania pracy w Kenii

 • Sierociniec Ebenezer

  Ebenezer – Centrum New Life w Ahero, zostało założone 20 lat temu i jest prowadzone we współpracy z małżeństwem Winnie i Silas’a Owiti. W chwili obecnej w skład Centrum wchodzi dom dziecka, przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum oraz szkoła średnia. Według stanu na grudzień 2010 r. w domu dziecka przebywa ok. 500 dzieci. NLM dokłada wszelkich starań, aby dla każdego dziecka pozyskać indywidualnego sponsora. Większość dzieci jest pełnymi sierotami oraz nie posiada żadnych bliskich krewnych. Do szkoły w Ebenezer oprócz sierot z domu dziecka dodatkowo uczęszcza codziennie około 400 innych dzieci z ubogich rodzin. Wiele z nich mieszka ze swoimi dziadkami bądź krewnymi, których nie stać na finansowanie ich edukacji. Wszystkie dzieci objęte opieką w domu dziecka Ebenezer oprócz edukacji otrzymują także trzy posiłki dziennie, mundurki szkolne oraz materiały do nauczania. Łącznie do szkoły przy Ebenezer uczęszcza ok. 900 dzieci, przy czym każdego dnia wydawane jest ponad 3000 posiłków!

 

 • Tido – Street-Boys Center

  W Tido - centrum dla chłopców w Kisumu mieszka około 120 chłopców. Są to dzieci, które mieszkały i wychowywały się na ulicach miasta. Nie mają rodziców ani żadnych krewnych, którzy mogliby się nimi zająć. Tido stało się ich domem, w którym otrzymują wyżywienie, odzienie i edukację.

 

 • Szkoła Podstawowa w Ayweyo

  Do szkoły podstawowej w Ayweyo, w prowincji Ahero, uczęszcza około 180 dzieci. Większość z nich jest sierotami. Obok edukacji otrzymują tam wyżywienie oraz mundurki szkolne.

 

 • Przedszkole oraz program żywieniowy w slumsach

  Od ponad 26 lat NLM współpracuje z James’em i Truphosą Ayoko przy niesieniu pomocy najbiedniejszym z biednych w slumsach Kariobangi na obrzeżach Nairobi. Prowadzą oni przedszkole oraz wyciągają pomocną dłoń do biednych dzieci i ich rodzin poprzez rozdzielanie im żywności. Przedszkola są w Kenii niezwykle istotnym elementem edukacji, gdyż dopiero ukończenie nauki przedszkolnej daje dzieciom wstęp do bezpłatnych szkół publicznych. W ramach prowadzonej pracy, kończąc edukację przedszkolną dzieci otrzymują dodatkowo mundurki szkolne, bez których nie miałyby możliwości pobierania nauki w szkołach publicznych. Dzieci otrzymują ponadto codziennie posiłki. Obecnie przedszkole otacza opieką ok. 120 wychowanków, a program żywieniowy obejmuje kilkaset dzieci wraz z rodzinami.

 

 • Przedszkole w górskiej wiosce Paranga

  NLM od ponad 30 lat prowadzi przedszkole w wiosce Paranga, do którego obecnie uczęszcza 30 dzieci. Dla tamtejszej ludności jest to jedyna możliwość pozyskania kwalifikacji dopuszczających dzieci do systemu szkolnictwa publicznego. Przez wszystkie te przedszkole odgrywało znaczącą rolę dla lokalnej ludności, a dzięki jego działalności kilkaset dzieci uzyskało dostęp do szkół publicznych oraz uczelni wyższych.Miłość to czyn, nie słowa!

Obszar i zakres działalności NLM nieustannie się powiększa. Misja codziennie staje przed nowymi wyzwaniami, do realizacji których potrzebuje nowych sponsorów. Niemal wszystkie dzieci, którym pomaga w domach dziecka, szkołach, na ulicach i w slumsach, są sierotami. Niestety, nie mają w swoim świecie nikogo, kto mógłby okazać im odrobinę zainteresowania. Otoczenie ich opieką otwarło przed nimi szansę na zupełnie nowe życie – szansę, o której mogły do tej pory jedynie pomarzyć. Stało się to możliwe dzięki ludziom, którzy zrozumieli, że miłość to coś znacznie więcej, niż słowa - to czyn!

Prawdziwa miłość wymaga zaangażowania oraz chęci aby coś uczynić dla drugiej osoby. Okazuje się, że tak niewiele trzeba, aby zamienić marzenia dziecka w rzeczywistość. Czy chciałbyś tego doświadczyć? Czy chciałbyś stać się dla niego ojcem lub matką?

Wciąż potrzebujemy więcej rodziców-sponsorów!

Za jedyne 125 PLN miesięcznie – ok. 4 PLN dziennie – możesz ofiarować jednemu dziecku nowe życie, bezpieczny dom, wyżywienie, ubranie, a do tego możliwość edukacji.

Poprzez dołączenie do grona sponsorów-rodziców możesz wspierać dziecko, a także lokalne środowisko, do którego to dziecko należy. Możesz w znaczący sposób podnieść standard życia wspieranego przez siebie dziecka, a jednocześnie wpływać na pozytywny rozwój lokalnej społeczności.

MAMY DLA CIEBIE WYZWANIE – I MAMY NADZIEJĘ, ŻE GO PODEJMIESZ!

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą z nami w tym zakresie, wypełnij formularz kontaktowy. Wyślemy Ci wszystkie niezbędne informacje i materiały informacyjne tak, abyś mógł lepiej zapoznać się z programem adopcji na odległość.

Zobacz film z działalności misji New Life

Zapraszamy również do pobrania broszury informacyjnej oraz odwiedzenia strony internetowej: www.newlife.no      

Menu

Spotkania kościoła


Nabożeństwo główne
Niedziela - godz: 10.00

Spotkania modlitewno-nauczające
Czwartek - godz: 18.00

Ewangelia co to takiego

Kościół - budynek czy ludzie

Biblia - książka czy przełanie

Newsletter

odNowa - Zbór Kościoła Zielonoświątkowego w Częstochowie, ul. Wały Dwernickiego 117/121, 42-200 Częstochowa

Strony internetowe TRUSTNET