BIBLIOTEKA KZ "odNowa"

 

KATALOG KSIĄŻEK w bibliotece, jest na bieżąco aktualizowany i znajduje się na końcu tej strony w plikach do pobrania.

 

 

 

KSIĄŻKI ON-LINE

 

David PAWSON - Normalne narodziny chrześcijanina

Pobierz

  

Jest to podręcznik o „duchowym położnictwie”. Nie jest on przeznaczony jedynie dla ewangelistów, choć ma szczególne zastosowanie w ich służbie. Mogą z niego korzystać pastorzy, przywódcy młodzieżowi, pracownicy zboru i z całą pewnością wszyscy chrześcijanie, pragnący zdobywać innych dla Chrystusa, wszyscy ci, którzy sami kiedyś będą asystować przy nowych narodzinach. W zasadzie jest to książka o tym, jak stać się chrześcijaninem. Napisanie jej zostało podyktowane troską o jakość nawrócenia, jak również większą ich ilość, co wszyscy chcielibyśmy oglądać. Poród wpływa na całe życie. Jeżeli jest szybki, czysty i przebiega bez komplikacji, to rodzi się zdrowe dziecko. Przeciągający się, bolesny i skomplikowany może być szkodliwy dla dziecka, zarówno w sferze fizycznej jak i psychicznej, prowadząc do słabego zdrowia i powolnego rozwoju. To samo dotyczy narodzin duchowych. Wielu chrześcijan (w tym i ja) „urodziło się” w niewłaściwy sposób. Proces narodzin albo trwa latami, albo też w ogóle nie zostaje zakończony. W wielu przypadkach „pępowina” łącząca z przeszłością nie zostaje odcięta i zawiązana. Niektórzy nigdy nie zostają „obmyci”. Na innych nigdy nie nakłada się rąk po to, aby zaczerpnęli powietrza i wydali pierwszy krzyk! A jeszcze inni są ledwo żywi lub zbyt szybko porzuceni (podobnie jak naród izraelski według Ez 16,4-5).

 Książka w plikach do pobrania na końcu strony.

 

John BUNYAN - Wędrówka Pielgrzyma

 

Pobierz cz. I

Pobierz cz. II

  

Wędrówka Pielgrzyma (tytuł oryg.: The Pilgrim's Progress from This World to That Which Is to Come) – najsłynniejsze dzieło Johna Bunyana, po raz pierwszy opublikowane w roku 1678. Jest to prawdopodobnie najsłynniejsza w historii literatury światowej alegoria, opisująca doświadczenia chrześcijanskiego życia przedstawionego w barwnej narracji pielgrzymki z Miasta Zagłady na Górę Syjon. Dzieło to należy do najbardziej znanych dzieł literatury angielskiej. W ciągu 10 lat od pierwszego wydania sprzedano ponad 100 000 egzemplarzy. Do tej pory ukazało się ponad 1500 wydań Wędrówki Pielgrzyma w tłumaczeniach na ponad 200 języków.

 

Źródło: Wikipedia

 Książka w plikach do pobrania na końcu strony.

 

Edwin i Lillian HARVEY - Sądzić czy nie sądzić!

 

Pobierz

 

 

Książka podkreśla potrzebę prawidłowego osądzania w świetle Słowa Bożego. Autorzy opierali się na Piśmie Świętym, historycznych zapisach oraz własnym doświadczeniu po to, aby pomóc czytelnikowi w podjęciu decyzji czy Sądzić czy nie sądzić.

Fragment książki: "U wielu pobożnych chrześcijan ich wizja została zachwiana, ponieważ posłuchali cielesnego przykazania „Nie sądźcie”. w kościele mogą sie kryć różne rodzaje zła, jeżeli ci, którzy znają prawdę, boją się odkryć grzeszne i cielesne postępowanie, tolerowane przez upadające systemy religijne. My podajemy cytaty z Pisma Świętego i prosimy czytelników, jak to czynili dawno temu w Berei, by studiowali Biblię i sami sie przekonali, „czy tak sie rzeczy mają”. Wiele modliliśmy się o kierownictwo Ducha Świętego i oddajemy tę książkę z modlitwą, aby pomogła wyjaśnić ten temat, tak zagmatwany przez diabła, że chrześcijanin rzadko decyduje się podnieść głos przeciw złu, które się szerzy, by nie być nazwany „czyniącym zamęt w Izraelu” i by nie być potępionym, jako nie mający miłości. O niewielu z nas mówią, jak mówili o pierwszym Kościele, „Ci, którzy wywrócili cały świat do góry nogami, przybyli i tutaj”. Może niebiańskie języki ognia spoczną na nowo na głowach dzisiejszych uczniów Chrystusa, jeżeli będą posłuszni Jego poleceniu, by sądzić sprawiedliwie." 

 

 Książka w plikach do pobrania na końcu strony.

 

Wilhelm Busch - Jezus naszym przeznaczeniem          Wydanie pełne

 

Pobierz

 

 

Fragment książki:

Pewnego dnia zatelefonował do mnie znajomy przemysłowiec i powiedział zdławionym głosem: "Panie pastorze, niech pan zaraz przyjdzie!" Pobiegłem. Przyjął mnie słowami: "Mój syn zastrzelił się". Znałem tego chłopca. Był studentem. Miał wszystko, czego tylko zapragnął. Był zdrowy, bardzo przystojny, młody i bogaty. Od dawna miał własny samochód. I nie był zaplątany w żadną skandaliczną historię. I ten młody człowiek strzelił sobie w usta! W liście, który zostawił napisał tylko tyle: "Nie wiem, po co miałbym dłużej żyć. Dlatego odchodzę. Moje życie jest pozbawione sensu". Potworne!
Widzicie, pytanie o sens życia jest niesłychanie ważne. A także ogromnie ważne jest dlatego, że mamy tylko jedno życie! Czy zastanowiliście się kiedy nad tym, co to znaczy mieć tylko jedno jedyne życie?

Książka w plikach do pobrania na końcu strony.

 

John Piper - Koronawirus i Chrystus

Fragmenty książki:

PISZĘ tę niewielką książkę w ostatnich dniach marca 2020 roku, gdy mamy za sobą początek globalnej pandemii, znanej jako koronawirus albo technicznie coronavirus disease 2019” (w skrócie COVID-19). Wirus ten atakuje płuca, a w najgorszych wypadkach zabija poprzez uduszenie.

Nadszedł czas, w którym staliśmy się świadomi tego, jak kruchy jest nasz świat. Fundamenty, które zdawały się być mocne, zaczynają się trząść. Pytanie, które powinniśmy sobie zadać, brzmi: Czy mamy pod naszymi stopami Skałę? Skałę, która się nie zachwieje – nigdy?

Książka w plikach do pobrania na końcu strony.

Menu

Spotkania kościoła


Nabożeństwo główne
Niedziela - godz: 10.00

Spotkania modlitewno-rozważeniowe
Czwartek - godz: 18.00

Ewangelia co to takiego

Kościół - budynek czy ludzie

Biblia - książka czy przełanie

Newsletter

odNowa - Zbór Kościoła Zielonoświątkowego w Częstochowie, ul. Wały Dwernickiego 117/121, 42-200 Częstochowa

Strony internetowe TRUSTNET